Primăria Comunei Gorgota
Str.Principala, Nr.70, Sat Gorgota
Telefon:0244.474.511
Fax:0244.474.511

Anunțuri➠ Pe 24 și 25 septembrie vor fi ridicate din comuna Gorgota electronicele și electrocasnicele uzate

Pe 24 și 25 septembrie se va desfășura în Gorgota campania “Comune curate” organizată de ROSAl, Asociația ECOTIC și Aociația de Dezvoltare Intercomunitară Prahova.

În cadrul acestei campanii se vor colecta de la cetățeni electronice și electrice uzate precum:calculatoare, frigidere, televizoare, etc.

Pe lângă această componentă practică de colectare a deșeurilor electronice există și o componentă educativă și anume, cea de informare a cetățenilor privind importanța colectării separate a deșeurilor electronice și electrice.

Pentru a fi ridicate echipamente uzate de dimensiuni mari din locuințele dumneavoastră trebuie făcută o programare la numărul de telefon 0244 933.